LV EN RU

 

 

 

 

 

•••

 

Nostāsti vēsta, ka, ilgstoši spēlējot kokli, tās spēlētājs var saklausīt zvanu skaņas. Kā skanīgu, pulsējošu Visuma skaņas vibrāciju. Šis stāsts mūs iedvesmo. Ticam, ka katrs no mums ir kā aizskarta stīga, kas ar savu esību kuplina kopējo Pasaules skanējumu.

 

Uzņēmuma nosaukums Kalang ir mūsu radīts jaunvārds, kas sevī ietver vairākas būtiskas asociācijas. Tas ir vienā vārdā izteikts stāsts par kalnu virsotnēm, par tālām zvanu skaņām, par šalcošām priežu galotnēm, par noslēpumainu klaudzoņu, biezokņos mītošiem koku gariem, par cikliskumu un laika ritējumu, un par visaptverošu vibrāciju, kurā pulsē viss dzīvais.

 

Savu mājvietu esam raduši Vidzemes vidienē, Druvienas pagasta mežanajos pakalnos. Šeit apgūtās zināšanas un pārmantotās mūzikas instrumentu būves tradīcijas pilnveidojam mūsdienīgākam pielietojumam. Esam klasisku vērtību cienītāji, kas raugās perspektīvā nākotnē. Piekrītam apgalvojumam, ka viss jaunais ir labi aizmirsts vecais, tādēļ mūsu misija ir atgādināt un atdzīvināt sen aizmirstus mūzikas instrumentu skanējumus. Radīt kvalitatīvu un unikālu skaņas nospiedumu, kas būtu raksturīgs Baltijas tautu spēles tradīcijām, kā arī atspoguļotu tautas vizuālo identitāti.

 

Kalang ir mūzikas instrumentu būves meistaru un mākslinieku apvienība, kas specializējusies tautas mūzikas instrumentu izgatavošanā. Īpaši latviešu tradicionālā stīgu instrumenta - kokļu izgatavošanā. Mūsu komandā apvienojas funkcionālā dizaina, daiļamatniecības, mūzikas, metālmākslas, tēlniecības, glezniecības, grafiskā dizaina,  fotomākslas un šūšanas tehnologa prasmes. Katrs esam savas nozares speciālists, taču esam pārliecināti, ka tieši darbs komandā nodrošina vislabāko gala veikumu. Ar savu radošo darbību vēlamies atdzīvināt senatnes skaņas, pasaulē ienest vairāk mītiskuma, skaistuma un mūzikas.

 

•••

 

 

 

 

LV EN RU
Veikals
Izglītība
Galerija
Par mums
Piegāde
Grozs